Answer
$F_0=3.77$
Work Step by Step
According to the given partial MINITAB output:
$MST=74.5$ and $MSE=19.8$
$F_0=\frac{MST}{MSE}=\frac{74.5}{19.8}\approx3.77$
You can help us out by revising, improving and updating this answer.
Update this answerAfter you claim an answer you’ll have 24 hours to send in a draft. An editor will review the submission and either publish your submission or provide feedback.