Answer
See the explanation below.
Work Step by Step
Left-sided limit:$\qquad \displaystyle \lim_{t\rightarrow 4^{-}}f(t)=-0.07(4)+6.0=5.72$
Right-sided limit:$\displaystyle \qquad \lim_{t\rightarrow 4^{+}}v(t)=0.3(4)+17.0=18.2$
Interpretation:
Just before 1999 ($t=4$ years after 1995), movie advertising expenditures were approaching a share of $5.72\% $ of total newspaper advertising revenue.
Shortly after 1999, movie advertising expenditures were close to a share of $18.2\% $ of total newspaper advertising revenue.