Answer
0.570 mm.
Work Step by Step
Apply the formula $y=m(\frac{\lambda}{2})$ for m=1800.
$$y=m(\frac{\lambda}{2})$$
$$y=1800(\frac{633\times10^{-9}m}{2})=5.70\times10^{-4}m$$
You can help us out by revising, improving and updating this answer.
Update this answerAfter you claim an answer you’ll have 24 hours to send in a draft. An editor will review the submission and either publish your submission or provide feedback.